divadelní sál

Ohlédnutí za koncertními sezónami 2014–2018

Nejvytíženější bývají naše pěvecké sbory Mendíci, Čtyřlístek a Koťata v období adventu. Veřejnost si může poslechnout jejich precizně nastudované skladby na mnoha akcích. Čtyřlístek svým zpěvem pravidelně rozsvěcuje vánoční strom na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu. Obohacujícím zážitkem byl vánoční koncert Mendíků a cimbálové muziky Úsměv. Čtyřlístek zahajoval Ples seniorů v KD Akord. Vystoupení Mendíků v OC LASO přispělo k vánoční atmosféře v centru Ostravy. Vystoupení našich pěveckých sborů bylo součástí akce Advent pro všechny 2016 v KD K-Trio.

Naše pěvecké sbory mají vždy velký úspěch také na nesoutěžní přehlídce ostravských i mimo ostravských dětských pěveckých sborů Veselé zpívání, jejímž pořadatelem je Středisko volného času Ostrčilova v Moravské Ostravě. U zrodu této již tradiční akce stál i náš pěvecký sbor Mendíci.

Koťata zpívala pro radost v Klubu seniorů, Čtyřlístek v Galerii G na vernisáži Tahy štětcem a životem. Na Dni učitelů v KD K-Trio měl své samostatné vystoupení školní flétnový soubor Notičky.

Činorodý Čtyřlístek reprezentoval naši školu v Pardubicích na nesoutěžním Perníkovém festiválku, na festivalu Poodří Františka Lýska, PíseňFestu Odry. Stříbrné pásmo si Čtyřlístci vyzpívali na Uničovských sborových dnech 2015.

Koťata byla oceněna stříbrným pásmem na Regionální soutěži sborů v Chropyni 2016.

Vrcholem koncertní sezóny a nezapomenutelným hudebním zážitkem jsou jarní a vánoční koncerty, kde kromě Koťat, Čtyřlístku a Mendíků vystupuje také školní flétnový sbor Notičky.