Matematický klokan 2022

Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky. Soutěž se nedělí na kola, žáci základních a středních škol ji absolvují v jeden den. Tímto dnem je pátek v třetím březnovém týdnu.

Řešení úloh se stupňující se obtížností vyžaduje logické uvažování, prostorovou představivost, strukturované, analyticko-syntetické a kombinační myšlení, vysokou úroveň čtení s porozuměním.

Kdo v náročné matematické výzvě získal nejvíce bodů?

Kategorie CVRČEK (2. a 3. ročník)

1. místo: Klára Želasková, 3. A
  2. místo: Petr Podešva, 3. B
  3. místo: Anna Valerie Labaničová, 3. A a Samuel Holan, 3. B

Kategorie KLOKÁNEK (4 a 5. ročník)

1. místo: Ondřej Illek, 5. B
  2. místo: Patrik Šnejdar, 5. A
  3. místo: Dominik Charvát, 4. B

Kategorie BENJAMÍN (6. a 7. ročník)

1. místo: Alice Poledníková, 7. A
  2. místo: Kristýna Šafránová, 7. A
  3. místo: Kristýna Staníčková, 7. B

Kategorie KLOKAN (8. a 9. ročník)

1. místo: Jakub Večeřa, 9. B
  2. – 3. místo: Eliška Lacinová, 9. A a Samuel Vrubel, 9. B

Všem soutěžícím, hlavám otevřeným, děkujeme za odvahu vykročit z komfortní zóny, chuť hledat nová řešení a pracovat na svém seberozvoji.

Odměny pro vítěze financuje SRPŠ při ZŠ Krestova.

Organizace akce na 1. stupni: L. Fialová a třídní učitelé 2. – 5. ročníku. Organizace akce na 2. stupni: I. Čechová.