Matematický klokan 2021: kategorie Benjamín a Kadet

Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky. Soutěž se nedělí na kola, žáci základních a středních škol ji absolvují v jeden den. Tímto dnem je pátek v třetím březnovém týdnu.

Řešení úloh se stupňující se obtížností vyžaduje logické uvažování, prostorovou představivost, strukturované, analyticko-syntetické a kombinační myšlení.

Letošní distanční forma nepřilákala tolik zájemců, jako to bývá obvyklé v době prezenčního vzdělávání. Soustředit se 60 minut na 24 náročných matematických úloh je výzva, vykročení z komfortní zóny.

Soutěžící z 6. A, 6. B a 9. A tuto výzvu přijali. Páteční odpoledne pro ně bylo nejen matematickým oříškem, ale také zkouškou vytrvalosti a odhodlání. Žádné potíže je neodradily, ani kolísající WiFi signál, ani výpadek proudu, ani potíže s excelovskou tabulkou. ani únava po dopolední on-line výuce.

I když matematické výsledky nejsou tak zářivé jako bývaly v minulých ročnících, všichni soutěžící v daných podmínkách obstáli se ctí.

Vzhledem k malému počtu soutěžících je zveřejněn pouze soutěžící s nejvyšším počtem bodů v dané kategorii: Kristýna Šafránová (kategorie Benjamín), Jakub Ďurajka (kategorie Kadet). Gratulujeme.

Organizace akce: I. Čechová.