žákyně maluje na hedvábí

Malujeme na hedvábí

Technika malování na hedvábí pochází z Asie. Splývavé a jemné hedvábí je ideální materiál pro techniku malby na textil.

Ve výtvarném kurzu si zvolili malování hedvábí na rámu. Pro své tvoření si žáci mohli vybrat rámy různých tvarů. Rám umožní vypnutí látky tak, aby se nedotýkala podložky. Autorský motiv nakreslený na papír umístili výtvarníci pod napnuté hedvábné plátno a podle této šablony obrysovými barvami vytvořili na hedvábném materiálu kontury svého díla. Dalším krokem pak bylo nanášení speciální barvy na plochy precizně ohraničené konturami. Přesné a pečlivé dotažení obrysových linek je důležité, aby se následně nanášené barvy nekontrolovaně nevpíjely do sebe.

Spojení hebké látky, kreativity, soustředěné, trpělivé a pečlivé práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii tohoto článku.

Finanční prostředky na nákup potřebného materiálu byly čerpány z projektu Kulturně vzdělávací aktivity na ZŠ Krestova. logo.

Foto a vedení kurzu: D. Kořenková.