KRÁSNÉ PRÁZDNINY!!!

Máme za sebou výjimečný školní rok. Milí žáci třídy 7. A, chtěla bych pochválit ty z vás, kteří jste v situaci, která nemá v dějinách školství obdoby, pracovali snaživě a zodpovědně. Je to vizitka vašich morálních kvalit. Tato situace ukázala, že jste výtečně připraveni na zvládnutí jakýchkoliv životních překážek, které se vám v budoucnu do cesty postaví. Chápu, že ne všichni jste doma měli k práci ideální podmínky. Zpočátku jste spolu s rodiči museli řešit komplikace spojené s technickým vybavením vašich domácností, připojení k internetu, zajištění potřebného SW apod. Ve většině případů se to nakonec podařilo zvládnout, byť jednoduché to nebylo ani pro vaše rodiče. I oni si zaslouží od vás velký dík. Podporovali vás, pomáhali vám a bez nich byste možná někteří všechny úkoly ani nezvládli. Poděkujte jim, bylo to náročné i pro ně. Ti žáci, kteří domácí samostudium pojali jako prázdniny a důvod k nicnedělání, však v září zjistí, že si způsobili problém, který jim bude ztěžovat situaci v příštím školním roce. Nic ale ještě nemusí být ztraceno – instrukce k samostudiu zde najdete i nadále, takže se na konci prázdnin budete moci k nim vrátit a učivo si doplnit.

Některé hlasy předpovídají, že se jakási forma druhé vlny koronaviru vrátí na podzim. Já jsem ale optimista a věřím, že to nenastane, alespoň ne v takové formě, jakou jsme zažili na jaře. Přejme si to všichni, neboť sami jste si ověřili, že škola není jen o učivu, ale i mezilidských vztazích, o kamarádství a společných prožitcích.

Milí žáci, přeji vám krásné prázdniny. Užijte si sluníčka, koupání, letních táborů a her s kamarády. A především – zůstávejte zdraví!

V září se na vás bude těšit

Vaše třídní Yvona Lišková