Konstruktéři nebo zoologové?

Vážení rodiče a milí žáci, chcete-li malou motivaci, proč se alespoň občas věnovat tvoření i doma, podívejte se na pozdrav paní učitelky Kořenkové s galerií vašich zdařilých prací – doufám, že budete křehkou elegancí a šťavnatými jarními tóny okouzleni stejně jako já:-)

Vynálezci 6.B

Nahlédněme do světa dětské fantazie, plné hravých experimentů, týkající se dávného cestování. Žáci se stali tvůrci různých létajících i jedoucích strojů. Jejich úkolem bylo vytvořit fantastické vznášedlo, či vozidlo. Kresba tuší jim umožnila vytvořit i malé detaily, jako jsou šroubky, matičky, ozubená kolečka atd. Zajímavou podívanou vám přejí žáci 6.B.

Hmyz kolem nás 6.B

Žáci 6.B se nechali inspirovat asi nejpočetnější skupinou živočichů a to hmyzem. Jsou kolem nás a pokud nás nešimrají na těle, tak si jich ani nemusíme všimnout. Pro toto téma jsme si vybrali malbu temperou, která má své výhody, když potřebujete na svém obrázku cokoliv opravit. Někteří žáci si vybrali malbu suchým pastelem, ta je náročnější. Žáci malovali jimi vybraný hmyz podle obrázků nebo fotografií. Na tomto úkolu využili své dřívější poznatky jak vytvořit objem tělesa pomocí malby. Přijměte pozvání do rozmanité říše hmyzu.