Jaký byl prosinec 2022 v naší školní družině?

Prosinec je u dětí, ale také většiny dospělých, nejoblíbenějším měsícem v roce. I tento měsíc jsme měli ve školní družině plný různých aktivit.

Na začátku měsíce chodili anděl, čert a Mikuláš, a tak jsme si i my v družině užili Mikulášské dováděníČertovskou školou. Malovali jsme a tvořili všechny členy této trojice. Naše výrobky se pak staly součástí výzdoby školní družiny.

Věnovali jsme se také zvykům a tradicím, které se vážou k Vánocům. Vysvětlovali jsme si jejich význam i původ. Kdo chtěl, napsal dopis Ježíškovi a snad se mu i jeho přání pod stromečkem vyplnilo. Tvořili jsme také přáníčka a drobné dárečky pro své nejbližší.

Našli jsme si také čas na hry s kamarády. A protože nám nasněžilo, užívali jsme si i venku zimní radovánky.

Text: K. Brychtová. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.