galerie Plato

Galerie PLATO: Zajímáme se o umění, učíme se mu rozumět

Učíme se vnímat současné umění. Umění, které není jednoznačné. Umění, které nás nutí přemýšlet. Umění, které klade otázky. Umění, které je provokativní. Umění, které poukazuje na problémy současnosti, vztah člověka k přírodě, k bytí, k hodnotám, …

V unikátním prostoru galerie PLATO nás zaujala postapokalyptická zahrada, „dýchající“ nafukovací sochy nebo bistro se stoly se zalitými magickými kameny.

Galerijní knihovna byla místem realizace stěžejní části programu Raději knihu… Kniha jako umělecké dílo. Kniha jako zachycení příběhu, myšlenek, faktů i fikcí, obrazů, pocitů. Propojení výtvarného umění s literaturou, obal knihy.

Také my jsme zanechali v galerii svou stopu – zachytili jsme v zornici papírového oka pomíjívé mládí a při tvorbě modelu čtenáře jsme se inspirovali lettrismem.