děti

CLIL: Skiers (lyžaři)

V hodinách CLILu v předmětech svět práce a výtvarná výchova se naši prvňáčci zdokonalují nejen ve výtvarném projevu a jemné motorice, ale i v anglickém jazyce. Zábavnou formou a nenásilným způsobem si osvojují běžnou anglickou konverzaci.

V rámci těchto hodin jsme navzdory letošním omezením zařadili „lyžování“ aspoň v papírové podobě. Děti vyráběly 3D lyžaře, kteří se proháněli po vzdušných svazích v našich třídách.

✅ Supplies needed: Sturdy paper, Templates of a skier and skis, Pencil, Scissors, Markers, Skewer, Glue.

1️⃣ Put a template on sturdy paper.
2️⃣ Trace the skier and the skis.
3️⃣ Cut out the skiers and the skis.
4️⃣ Colour the skier and the skis. Use your imagination.
5️⃣ Stick the skier to the skis.
6️⃣ Use a skewer to make ski poles.

Denní výuku anglického jazyka v mateřské škole a výuku metodou CLIL ve výtvarné výchově a ve světě práce na základní škole nám pomáhá uskutečňovat dotace z rozpočtu statutárního města Ostravy. Jedná se o dotaci 187 000 Kč na realizaci projektu Škola pro život, který je v souladu s Programem na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy pro rok 2020/2021

Foto, text článku: V. Rymiecová, L. Fialová