Badatelské týmy druháků zkoumaly lidské tělo

Malí badatelé se v hodinách prvouky vydali na objevnou cestu lidským tělem. Jak funguje naše tělo? Kde máme srdce, plíce, ledviny? Která kost je v lidském těle nejdelší? Proč jsou kosti spojeny klouby? Co jsou to obratle?

Objevná cesta malých badatelů byla hravá, plná zábavných a tvořivých úkolů, manipulace s didaktickými pomůckami. Smysluplné činnostní učení dávalo příležitost uchopit téma všem učebním typům (vizuálnímu, auditivnímu i kinestetickému). Zvídaví výzkumníci pracovali v týmech, společně zažívali radost z hledání a objevování.

Průběh a produkty jejich badatelské činnosti jsou zdokumentovány ve fotografiích.

Kolik váží kostra člověka? Co je uvnitř kostí? Která kost v lidském těle je velká jako zrnko rýže? Podívejte se na video .

Foto a realizace hodin: I. Slotová, Š. Ďásková.