Arcimboldo na naší školní zahradě

Giuseppe Arcimboldo byl renesanční malíř známý svými unikátními portréty, které vytvářel kombinací různých přírodních prvků, jako jsou ovoce, zelenina, květiny a zvířata.

Jeho originální a fantazijní přístup k malbě byl výzvou pro výtvarníky z 5. A. Namísto malby nebo kresby žáci použili přírodniny, které našli na školní zahradě. Listy, stvoly trávy, květy, šišky, větvičky a kameny se díky tvořivým dětem proměnily v umělecká díla. Každý tvůrce vytvořil jedinečný a nápaditý portrét. Při vzájemném hodnocení si žáci všímali široké škály tváří a emocí. Každý portrét vyprávěl svůj vlastní příběh.

Tato hodina výtvarné výchovy v krásném prostředí naší školní zahrady byla skvělým připomenutím toho, že umění je všude kolem nás, a že i zdánlivě obyčejné přírodniny mohou být základem úžasných uměleckých děl.

Foto: M. Kaločová. Vedení hodiny: D. Kořenková.