výstava prací žáků

Aktuální výstava: Světlo a barva

Téma světla a barvy je integrujícím prvkem tří výstav, které si aktuálně můžete prohlédnout ve vestibulu naší školy.

Působivé světelné představení oslavující příchod nového roku je základním motivem výtvarných prací žáků 6. a 7. ročníku.

Šesťáci použili voskovky a černou tuš. Vyškrabáváním jehlou odkrývali barevnou vrstvu voskovek a zachytili dynamickou světelnou show nad hlavami Ostravanů. Novoroční ohňostroj jako symbol radosti, očekávání a plánů.

Nádherné zářivé barvy suchých pastelů vás přenesou do silvestrovské noci. Jiskřivý sníh, veselí, blízkost a nezapomenutelná podívaná na obloze. To je Silvestr na horách žáků 7. ročníku.

Žáci 8. ročníku se vydali Po stopách poštovní známky. Inspirací jim byly poštovní známky známých výtvarníků: Zdeňka Milera, Radka Pilaře, Jiřího Šalamouna a dalších. Pozornost každého diváka upoutají jasné barvy kolorované kresby a malby. Dokonalá zmenšenina známky je ukázkou výtvarné vyzrálosti autorů.

Foto: D. Kořenková