AHOL’s Amazing Race: A Journey to the Past

První měsíc školního roku 2020/2021 se na SOŠ AHOL nesl v anglickém duchu. Škola se proměnila ve Spojené království, Austrálii, Aljašku atd., aby mohl začít 6. ročník soutěže v anglickém jazyce nazvaný AHOL’s Amazing race: A Journey to the Past.

V 9 hodin se všichni soutěžící sešli v galerii, kde za přítomnosti krále Jindřicha VIII. a prezidenta Lincolna bylo celé soutěžení slavnostně odstartováno.

Po úvodním zahájení čekal na jednotlivé soutěžící vědomostní test z historie anglicky mluvících zemí, který trval 60 minut. Po jeho napsání se žáci odebrali na „relaxační stanoviště“, kde si mohli zasoutěžit o drobné ceny a následně pro ně bylo připraveno občerstvení od KFC.

Po vyhodnocení vědomostního testu se mohli vrhnout na další soutěžní aktivity a kvízy. Na cestách napříč anglicky mluvícími zeměmi a pod drobnohledem svých průvodců získávali šeky, které rozhodly o jejich finálním umístění.

Náš tým složený z žáků 7. – 9. tříd (Ondřej Adamec, Leona Dulaiová, Klaudie Georgieva, Tereza Lutková, Kristýna Mráčková, Milla Tranová, Marek Strakoš a Veronika Večeřová) usilovně bojoval, ale nezvítězil. I tak skvěle reprezentoval naši školu.

Text a foto: H. Veličková.